Loading…

جزیره طراحی و توسعه وب

ارسال کننده: مهدی عادلی
کارشناس ارشد نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستم و برنامه نویس #C و جاوا و اندروید هستم. در زمینه های موبایل و وب و ویندوز فعالیت دارم و به طراحی نرم افزار و اصول مهندسی نرم افزار علاقه مندم.
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: آموزش قرار دادن یک صفحه دلخواه برای صفحه اول سایت با وردپرس
سلام به Itproها. ممکن است گاهی نیاز داشته باشیم که در وردپرس یک صفحه دیگر به جای صفحه اولیه وردپرس قرار دهیم. وردپرس در حالت عادی آخرین پست ها را به ترتیب از جدید ترین پست ها در صفحه اول نشان می دهد. برای این که این کار را تغییر دهیم به روش زیر عمل می کنیم.
 • ابتدا باید قالب فعال را پیدا کنیم. برای این کار در وردپرس در داشبورد مدیریتی آن از قسمت نمایش بر روی پوسته ها کلیک کنید. در این صورت صفحه ای باز می شود همه تم هایی را که بر روی وردپرس نصب هستند را به شما نشان می دهد. در داخل این تم ها یکی از آنها فعال است و سایت با آن قالب لود می شود. نام آن قالب را بردارید.
 • به داخل پوشه ی wordpress می رویم (برای مثال این پوشه در xampp در مسیر c:\\xampp\\htdocs\\wordpress) قرار دارد. در داخل این پوشه به مسیر wp-content/themes/[themeName] می رویم. دقت داشته باشید که [themeName] نام تمی است که در مرحله قبل برداشته اید.
 • در داخل این پوشه یک فایل با نام page.php قرار دارد. یک کپی از این فایل گرفته و با نام newpage.php ذخیره می کنیم.
 • فایل newpage.php را باز کرده و خط کد زیر را به بالای کدها اضافه می کنیم.
 • <?php /* Template Name: ItproTest */ ?>
  
  
دقت داشته باشید که ItproTest یک نام دلخواه است و می توانید آن را تغییر دهید. حال می توانید هر تغییری که لازم دارید بر روی این فایل اعمال کنید تا صفحه اول سایت شما به همان شکل نمایش داده شود و فایل را ذخیره کنید.
 • حال باید یک صفحه بسازیم. برای این کار در داشبورد مدیریتی وردپرس به قسمت برگه ها بروید و بر روی افزودن کلیک کنید. یک نام برای صفحه قرار داده و محتویات صفحه را پر کنید. فقط باید در قسمت صفات برگه در قسمت مادر هیچ صفحه ای را انتخاب نکنید و در قسمت قالب همان نامی را که در صفحه newpage.php استفاده کردیم را انتخاب کنید برای مثال ما نام ItproTest را انتخاب می کنیم.
Image

 • در داخل داشبورد مدیریتی وردپرس از قسمت تنظیمات بر روی تنظیمات خواندن کلیک کنید و در بخش در برگه‌ی نخست نمایش داده شود بر روی یک برگه یکتا کلیک کنید و صفحه ای را که ساخته بودید را از لیست انتخاب کنید و بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.
Image

حال اگر سایت خود را مشاهده کنید خواهید دید که صفحه اول همان چیزی است که خودتان طراحی کرده بودید.Itpro باشید

نویسنده: مهدی عادلی فر
منبع: Itpro
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد.

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.